zaadoptuj rodzinę pszczelą

Wspólna pasieka

Dołącz do naszej pszczelej społeczności i obejmij patronatem swój własny ul z pszczołami! Nazwij go swoim nazwiskiem, imieniem, imionami dzieci… i zostań bohaterem ratującym pszczoły i ekosystem świata. My zadbamy o znajdujące się w nim pszczoły, regularnie informując, gdzie się znajdują i czym się w danej chwili zajadają twoje pszczoły.

Dlaczego warto mieć swój ul?

Miód jest słodki, pyszny i zdrowy. Decydując się na posiadanie własnego ula, zagwarantujesz sobie i swoim najbliższym dostęp do prawdziwej dziarniny. 24 kilogramy miodu są w stanie zapewnić rodzinie zapotrzebowanie na bardzo długi czas. Dołóż swoją cegiełkę do pasieki w Toruniu!

Jakie znaczenie mają pszczoły dla ekosystemu?

Chyba nikomu nie trzeba mówić, jak ważną rolę w funkcjonowaniu świata pełnią pszczoły miodne. Przetrwanie nawet do 80% roślin jest uzależnione od zapylania przez owady. Wyobraźmy sobie zatem, jakie konsekwencje dla środowiska naturalnego miałoby wyginięcie najważniejszej grupy zapylaczy. Owady, zapylając rośliny, przyczyniają się do powstawania owoców, które stanowią źródło pokarmu dla dzikiej zwierzyny. Również same pszczoły, które żywią się nektarem i pyłkiem, są elementem łańcucha pokarmowego. Pszczołami żywią się bowiem owady drapieżne, ptaki i gryzonie.

Należy również wspomnieć o istotnej roli, jaką odgrywają pszczoły w rozmnażaniu się roślin. Poprzez zapylanie bezpośrednie pszczoły z pasieki z okolic Bydgoszczy przyczyniają się do przetrwania wielu gatunków roślin i utrzymania bioróżnorodności w ekosystemie. Obecność pszczół wpływa pośrednio na dostęp do takich produktów jak mleko czy mięso, ponieważ większość zwierząt hodowlanych jest karmiona roślinami zapylanymi właśnie przez te owady.

 

Oferta

  ROCZNA OPŁATA OTRZYMUJESZ HARMONOGRAM PŁATNOŚCI HARMONOGRAM DOSTAW
POŁOWA ULA 800 zł 12 kg miodu
50 g propolisu*
2 woskowijki**
1/3 do 15.05.
2/3 do 30.06.
3/3 do 15.08.
1/3 do 31.05.
2/3 do 15.07.
3/3 do 31.08.
CAŁY UL 1500 zł 24 kg miodu 
100 g propolisu*
4 woskowijki**
1/3 do 15.05.
2/3 do 30.06.
3/3 do 15.08.
1/3 do 31.05.
2/3 do 15.07.
3/3 do 31.08.

*propilis – to naturalny produkt wytwarzany przez nasze pszczoły do zalepiania szpar i zabezpieczenia wlotu. Wiele badań klinicznych potwierdza dużą aktywność farmakologiczną propolisu. Korzystne wyniki po jego zastosowaniu uzyskano m.in. w leczeniu: stanów zapalnych (gardła, jamy ustnej i dziąseł), oparzeń i trudno gojących się ran pooperacyjnych oraz owrzodzeń, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, chorób reumatycznych i wielu innych.

**woskowijka – to ekologiczna i wielorazowa alternatywa dla tradycyjnej folii aluminiowej, streczu lub jednorazowych woreczków foliowych. Owijamy w nią żywności, dzięki czemu przedłużamy jej świeżość. Nasza wykonana jest z materiału, w który wtapiamy wosk pszczeli z TWOJEGO ULA. Jest ona stosunkowo sztywna, ale pod wpływem ciepła dłoni wosk ten delikatnie się rozpuszcza, dzięki czemu dostosowuje się dokładnie do takiego kształtu, jaki nam odpowiada 🙂

Zapraszamy do kontaktu. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania i pomóc Państwu w podjęciu decyzji! 🙂

X